Жінка в блакитному – Віктор Борисов-Мусатов

Жінка в блакитному   Віктор Борисов Мусатов

Травма, отримана Борисовим-Мусатовим в ранньому дитинстві, приносила йому фізичних страждань, але, муки душевні, напевно, були набагато сильніше, адже увечному чоловікові складно розраховувати на відповідні почуття, при тому, що художник просто обожнював жінок і жіночність.

У 1902-му у живописця налагодилася особисте життя, пошуки художнього рівноваги нарешті завершилися успіхом, приспів і душевну рівновагу.

На піку творчого підйому, Мусатов написав картину “Дама в блакитному”, де створив позачасовий образ представниці вищої касти царства жінок. Пиха пані оманлива, і це відчуття розсіюється при більш уважному вивченні портрета героїні. Домінуючий в картині блакитний колір, контрастуючи зі світлими тонами, надає композиції певний холод, але одухотворене, майже неземне вираз обличчя, згладжує і цей момент.

Розглядаючи сюжет в символистском ключі, можна стверджувати, що мусатовская Дама – це уособлення пошуків втраченої людьми гармонії, яка знаходиться в минулому і, займаючись такими пошуками, слід дотримуватися чистоту помислів, і це підкреслює такий важливий для символістів блакитний колір.

1902 р. Гуаш, акварель, папір. Державна Третьяковська галерея, Москва, Росія.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Жінка в блакитному – Віктор Борисов-Мусатов.