Жінка в саду – Вінсент Ван Гог

Жінка в саду   Вінсент Ван Гог

Картина “Жінка в саду” написана в 1887 році в Парижі. У ній відбилося захоплення Ван Гога ідеями імпресіонізму. Вся увага художника зосереджена на передачі швидкоплинного враження від побаченого. Йде жінка ніби ненароком кидає погляд на автора, малює в куточку саду. Раптово спійманий момент тут же відображається на полотні, де яскравість вражень передається через інтенсивність барвистих сполучень.

Весь далекий план написаний яскравими відтінками синіх кольорів. Це віддаляє його від глядача і додає картині відтінок мрійливості. На тлі цієї яскравої синяви виділяється постать жінки. Її біле плаття написано з допомогою самих різних відтінків пастельних кольорів, а динамічні тонкі мазки роблять фігуру легкої, незважаючи на деяку огрядність форм.

Риси обличчя дуже узагальнено, але це не позбавляє образ виразності. Ван Гогу якимось невловимим чином вдалося передати добродушну налаштованість героїні, з цікавістю повернувшей голову в бік художника і дбайливо несе в руці барвистий букет.

Динамічність фігури створює сильний контраст з загальною композицією пейзажу. Простір обмежений стіною дерев на дальньому плані і двома молодими деревцями з обох сторін. Але така закритість не створює негативних відчуттів, а, навпаки, формує невеликий затишний простір, який дозволяє зосередити всю увагу глядача на образі героїні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)