Жінка в жовтій – Одилон Редон

Жінка в жовтій   Одилон Редон

В кінці 1890-х років Одилона Редон почав працювати над серією жіночих портретів. При цьому він, на відміну від багатьох своїх колег, не прагнув до точної “фіксації” зовнішнього вигляду моделі і “уловлению” невловимого моменту, але намагався розкрити внутрішній світ портретованого жінки.

Майстер абсолютно справедливо вважав, що тільки той портрет, в якому є частка душі художника і частинка душі моделі, можна назвати живим. “Жінка в жовтому” – це один з найбільш ранніх портретів роботи Редона. Моделлю для нього послужила його дружина, хоча автор ніколи не підкреслював, що це – “портрет дружини” говорячи про картину так: “Тут зображена задумлива жінка в жовтому шарфі на сірому тлі”.

В “Жінці в жовтому” Редону вдалося вирішити складну задачу. Зверніть увагу: незважаючи на те, що в роботі присутній яскраве колірне пляма, зовсім не воно притягує погляд глядача, а задумливий і бліде обличчя Камілли, хоча останнє, здавалося б, неминуче повинно було загубитися при такому “яскравому сусідстві”.

“Жінка в жовтому” – найбільш реалістичний портрет з усієї серії. В інших жіночих портретах Редона часто присутні, наприклад, квіти, як би пливуть по повітрю і “ширяючі” навколо моделі. Нічого цього тут немає і в помині. Художник обмежився скромним букетиком квітів у волоссі дружини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)