Жінка, витирающая себе рушником – Едгар Дега

Жінка, витирающая себе рушником   Едгар Дега

Едгар Дега Жінка, витирающая себе рушником, опис картини Картина “Жінка, витирающая себе рушником” належить імпресіоніста Едгара Дега. Вона виконана в рідкісній техніці листи – пастельними крейдами. Завдяки незвичайним властивостям пастелі робота набула состаренную вінтажну картинку.

Перше враження від зображення коробить стертостью і втратою чіткості. Пастель, не дивлячись на масу способів її закріплення, обсипається і оголює білу поверхню основи. Сучасне мистецтво “вириває” подібні малюнки з маси старих колекцій, віддаючи данину не вигаданою старовини і природному псуванні, як патині на бронзовій посуді.

Пастельний живопис відкриває глядачеві незвичайний спосіб офарбити зображення ламким грубим матеріалом – крейдою, при цьому залишаючись прозорою і крихкою. Жінка Дега, не дивлячись на техніку письма і матеріал пігменту, крихкістю не має. Вона, як кажуть, дама “у тілі”, і вже не молода, судячи по сформувалася жіночності. Її стегна лисніють від любові до смачної їжі. Рожева шкіра чиста і гаряча від теплої води.

Навмисне вибраний ракурс зі спини приховує апетитні округлості, а щільно зрушені ноги говорять про її скромності і сором. Жорстке рушник вже ввібрало залишки води. Можна припустити, що коротке волосся ще вологі. Процес купання завершений. Це ванна кімната або кухня. Праворуч від господині розташувалося бляшане корито. Рудий фон відкриває кут, який не оброблений пастеллю. Зате складки рушники, або текстильного атрибута переглядають чітким начерком.

В якості основи Дега вибрав кальку, як шорсткий матеріал. За рахунок її ламкості робота з часом втратила рівну структуру, множинні заломи надали зображенню фресковий характер. Картина цікава і незвичайна за змістом. У тандемі з часом, не пощадившим структуру фарби, сюжет стає пікантним і смачним. Побутова сцена дуже затишно уживається на кальці і може бути використана в якості прекрасного доповнення для житлової кімнати або колекції картин у вітальні. Яскраве пляма стіни, цегляно – рудого кольору, негармонійно контрастує з тілом купальниці.

Однак нарочито природно виглядає в рамках домашньої сцени і невлаштованого побуту. Нарівні з не затишком чистота героїні і кипельная білизна рушники видають охайність тієї, що соромиться нашої присутності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Жінка, витирающая себе рушником – Едгар Дега.