Жінка, яка покращує підв’язку – Франсуа Буше

Жінка, яка покращує підвязку   Франсуа Буше

Не всім подобалося клієнтам “фірмове меню” Буше, що складалося з пасторальних, міфологічних і будуарних сцен. Так, треба думати, і сам майстер часом втомлювався від мавок і пастушок. І тоді з-під його пензля виходили чарівні жанрові сценки – з ляльковими жінками, одягнені за останньою модою, добре вихованими дітьми і витонченими подробицями побуту.

Мабуть, найвідоміша жанрова картина Буші – “Ранкова кава”, 1739 . Для неї майстру позували, по всій видимості, його дружина і сестра, а також двоє його дітей. Пробивається у вікно сонце забарвлює вишуканий інтер’єр кімнати в ніжні тони. Всі присутні виглядають задоволеними один одним, в руках слуги димить кавник, діти – ангели.

Подібні жанрові сценки користувалися великою популярністю у замовників. Наприклад, шведська кронпринцеса Луїза Ульріка замовила чотири картини художника “з модно одягненими фігурами і красивими особами”. Великим шанувальником жанрові картини Буші був і граф Тессін. Для нього художник написав вміщену внизу “Жінку, поправляющую підв’язку” .

Відмітьте, як, сильно відрізняються ці картини від жанрових сцен Шардена. Кожна деталь – аж до каблучка туфельки красуні, аж до дитячої іграшки – говорить тут про “мистецтво жити”. І очевидно, що це “мистецтво” Буше розуміє зовсім по-іншому, ніж Шарден.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Жінка, яка покращує підв’язку – Франсуа Буше.