Жінка з манго (Дівчина з плодом манго) – Поль Гоген

Жінка з манго (Дівчина з плодом манго)   Поль Гоген

Картина є найбільш чуттєвим втіленням дружини Гогена – Техури. “Вахине але ті ві” – вивів своєю рукою живописець назва полотна на таитянском мовою.

На цей раз Гоген не став зображати дружину в оголеному вигляді – фігура її повністю закрита за яскравим фіолетовим місіонерським сукнею.

Уважні і цікаві глядачі можуть подумати, що тут дівчина знаходиться на останньому місяці вагітності, і будуть частково праві. Техура дійсно чекала дитину, але природні фізіологічні зміни ще не встигли відбитися на фігурі дружини Гогена – занадто малий термін. А в омани лицезреющих полотно цілком виправдані – уже дуже широке об’ємне плаття “одяг” Гоген свою натурницю. Це прагнення випередити події буде пізніше перейняті у Гогена Пабло Пікассо.

Бузковий колір панує на полотні, заповнюючи три чверті його простору. Надзвичайно доречними виглядають на тлі цього кольори яскраві елементи у вигляді білосніжних квіткових візерунків. Сама Техура виглядає дуже красиво – чорні розкішні волосся відтінені прикрасою, білий комірець підкреслює смаглявий колір шкіри.

Живописець, може, було і не так вже прав, передбачаючи події – йому не судилося побачити, як Техура доходжувала останні місяці вагітності, не став він і свідком появи на світ свого сина. У 1894 році він повернеться в Париж на недовгий час, залишивши зовсім юну таитянскую дружину, а коли повернеться, Техура вже буде одружена з місцевим хлопцем, і його син буде рости у цій сім’ї.

Всі наступні серцеві прихильності в Океанії не будуть настільки сильні, як любов до покинутої їм Техуре – вони не принесуть йому ні щастя, ні нової музи, яку б він так часто зображував на своїх полотнах.

Картину “Жінка з плодом манго” згодом придбає Дега.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Жінка з манго (Дівчина з плодом манго) – Поль Гоген.