Жінка з папугою – Гюстав Курбе

Жінка з папугою   Гюстав Курбе

Засновник французького реалістичного напряму Гюстав Курбе навчався живопису в Орнане, потім в Художній школі Безансона. У 1839 художник відправився в Париж і тут займався в студії Сюиса. У це час його захоплювала живопис Веласкеса, Рібери, Сурбарана, він з захопленням писав пейзажі і автопортрети, якими серйозно заявив про себе як про художника в Паризькому Салоні.

Велике значення для Курбе мала поїздка в Голландії 1846 році, коли він, захоплений роботами Халса і Рембрандта, остаточно визначився у виборі творчого шляху, поставивши метою “відобразити звичаї, ідеї і вигляд моєї епохи згідно з моєю оцінкою”. Основною темою творів Курбе стала життя простих людей, яка з того гідно, з яким він її уявляв, могла зрівнятися з зображеннями героїчних сюжетів і великих подій в живопису романтиків. У Салоні 1855 року не були прийняті його роботи “Похорон в Орнане”, “Ательє”.

У відповідь Курбе в окремому павільйоні з вивіскою “Реалізм” влаштував персональну виставку, випустивши каталог з викладом принципів свого мистецтва. Картина “Жінка з папугою” не зовсім типова для творчості художника, але вона прекрасно демонструє висока мальовниче майстерність Курбе. Інші відомі твори: “Здрастуйте, пане Курбе!”. 1854. Музей Фабра, Монпельє; “Сільські дівчата”. 1851. Музей Метрополітен, Нью-Йорк.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)