Жінка з віялом – Данте Россетті

Жінка з віялом   Данте Россетті

Натурницями Россетті завжди були виключно красиві жінки. Причому чим далі, тим більше місця займали вони в роботах майстра. Після смерті Елізабет Сиддал, якій присвячена “Беатріче благословенна”, Россетті майже повністю переключився на створення жіночих поясних портретів.

На його картинах глядач бачить одні й ті ж знайомі обличчя – Елізабет Сиддал, Фанні Корнфорт, Джейн Морріс. Крім них, писав художник і Енн Міллер, колишню коханку Холмена Ханта, а також Алісу Уайлдінг. Її він випадково зустрів на вулиці і запропонував їй час від часу позувати йому.

Россеттиевские “картини з жінками” не можна назвати в повному розумінні слова жіночими портретами, оскільки своїх моделей живописець зображував, як правило, у вигляді літературних героїнь і древніх богинь. Іноді сенс композиції прочитується легко, а іноді мовці деталі в роботі практично відсутні.

“Монна Ванна” – одна з найвідоміших робіт пізнього Россетті – здається найбільш близькою до жанру портрета, однак і вона насичена особливим змістом. Зазначимо, що з технічної точки зору “Беатріче благословенна” – далеко не найдосконаліше твір Россетті. А ось збереглися ескізи і начерки до неї говорять про велику майстерність Россетті-рисовалицика. Треба сказати, що підготовчі малюнки художника досить часто бували сильніше його завершених картин.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)