Жінки в саду – П’єр Боннар

Жінки в саду   Пєр Боннар

Творча і волелюбна натура Боннара опиралася будь-яких обмежень, якої б сфери життєдіяльності, а тим більше, мистецтва, це не стосувалося. Його творчий пошук не переривається до самої кончини, він постійно шукає рішення, що дозволяють подолати канони, регламентовані станковий живопис. Одна з головних цілей, яку художник ставить перед собою, присвячуючи своє життя творчості – подолання меж, що розділяють різні напрями мистецтва: театр, поезію, музику. Об’єднати мистецтво і життя – девіз, під яким Боннар працював без утоми.

У двадцатичетирехлетнем віці художник-“набист” створив цикл “Жінки в саду”, складається з чотирьох панно, які задумувалися як прикраса ширми. Боннар планував їх виставити в 1891 році в Салоні Незалежних, але на виставці вони експонувалися окремо, і були представлені під назвою “Декоративне панно”. Своє рішення художник пояснив тим, що в його баченні, роботи представляли собою більше картини, ніж ширми.

Манера виконання полотен, а також їх тематика – данина японського мистецтва, до якого тяжів Боннар. На плоскому фоні зображені плоскі силуети персонажів. Тут відсутні світлотінь і глибина, немає мови про півтонах. Всі елементи живопису відрізняються декоративністю, що теж характерно для мистецтва Далекого Сходу.

Саме з картин цієї серії починаються декоративні роботи в творчості Боннара.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)