Жіночий портрет – Лукас Кранах

Жіночий портрет   Лукас Кранах

Лукас Кранах Старший, один з самих привабливих художників німецького Відродження. Він був одним з найбільш популярних художників Німеччини. Його тонке, витончене мистецтво володіє особливою притягальною силою.

“Жіночий портрет” написаний художником в 1526 році. Це час розквіту мистецтва Кранаха – він займає почесні посади при дворі курфюрста, стає главою величезної майстерні, яка не знає нестачі в замовленнях. Мистецтво Кранаха до цього часу набуває впевненість художнього почерку та завершеності стилю.

У зображеному на ермітажний портреті жіночому обличчі поєдналися риси двох сучасниць Кранаха – принцеси Сибілли Клевську і утікача черниці Катаріни з Бори, стала дружиною Мартіна Лютера. Але, маючи деяка схожість і з тим і з іншим прототипом, образ, створений Кранахом, не є власне портретом. Це, швидше, втілення ідеальної мрії.

Картина справляє загадкове враження: на темному тлі пронизливо звучать яскраві фарби одягу зображеною, жорсткий лінійний малюнок своєю експресією вступає в дисонанс з задумливим станом жінки, немов зачарованій власними мріями.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)