Жіночий портрет – Тіціан Вечелліо

Жіночий портрет   Тіціан Вечелліо

Назва портрета “Скьявона” умовно. Походить з колекції Мартиненго в Брешії, де згадується в 1640 році. В 1900-1912 роках знаходився в колекції Креспі в Мілані, в 1914 – 1942 роках – у зборах Герберта Кука в Річмонді. В лондонську Національну галерею переданий в 1945 році сином останнього власника Френсісом Куком. Р. Кук, як і інші дослідники творчості Джорджоне, пов’язував портрет з ім’ям останнього.

В даний час більшість фахівців не сумніваються в авторство Тиціана, що стало особливо очевидним після проведеної в Національній галереї розчищення полотна. Досі не знайшов переконливого пояснення незвичайний задум портрета з масивним парапетом, прикрашеним мармурової стелою з вибитим на ній жіночим профілем.

Можливо, він є другим портретом зображеної на полотні жінки. Просвічування рентгеном показало, що первинний задум Тиціана був іншим: на подмалевка замість стели з рельєфом намічена фігура пажа. Модель Тиціана невідома, але безсумнівно, що жінка, зображена на рельєфі, володіє великим портретною схожістю з героїнею падуанської фрески “Диво з дитиною”. Можливо, вона походила з сім’ї піклувальників падуанської Скуола дель Санто

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)