Жителі Делфта – Ян Стін

Жителі Делфта   Ян Стін

Картина голландського художника, майстра побутового жанру Яна Стіна “Жителі Делфта”. Розмір картини 82,5 х 68,5 см, полотно, олія. У 1648 році Ян Стін і Габріель Метсю були прийняті в гільдію живописців святого Луки в Лейдені.

Незабаром після цього, Стін був обраний помічником відомого пейзажному живописцю Яну ван Гойену і став проживати в його будинку в Биеркаде в Гаазі. 3 жовтня 1649 Стін одружився на дочці ван Гойена Маргріт, яка згодом народила йому восьмеро дітей. Стін працював зі своїм тестем до 1654 року, потім він переїхав у Делфт, де за наполяганням родичів став керувати пивоварним заводом Де Роскам, втім без великого успіху.

Після вибуху в Делфті порохового заводу в 1654 році і тяжких наслідків для міста, у бюргерів Делфта був дещо знижений художній попит на картини, але саме тоді Стін написав своє перше відоме полотно “Бургомістр Делфта та його донька”, також зване на аукціонах як “Жителі Делфта”. Вже в цій роботі Яна Стіна немає повної ясності, до якого жанру слід віднести живопис художника – до портрета або побутового жанру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)