Жито – Іван Шишкін

Жито   Іван Шишкін

Пейзаж-картина під назвою “Жито” була написана художником в 1878 році, для її створення була використана яскрава манера живопису. Картина викликає почуття спокою.

На першому плані зображено золоте поле з дозрілої житом. Родючі колосся колишуться від легкого подиху вітерця, вже чекають, не дочекаються збору врожаю. На узбіччі і ще в деяких місцях золоті колосся під своєю вагою нахилилися до землі. Таке коливання колосся ніби випромінює аромат дозрілого врожаю.

Вдалині видніються блакитні волошки, чудово прикрашають весь пейзаж. На передньому плані видно звивиста польова дорога, яка побачила на своєму шляху безліч мандрівників. Більша частина дороги заросла польовою травою, особливо білими ромашками. Звиваючись, вона направляється вглиб поля.

Уздовж звивистої дороги, на житньому полі стоять величні сосни, які нагадують сторожів. Праворуч стара сосна низько нависає над житом. Вона зовсім гола з одного боку, напевно, відчула на собі вплив холодного північного вітру.

І навпаки, дерева зліва радують нас різноманітністю своїх нарядів: від найбільш пишних форм, повністю одягнених гілками, до абсолютно голих сосен.

В небі можна спостерігати танцюючих польових птахів, які насолоджуються літніми теплими днями. Над ними пливуть легкі повітряні хмаринки. А в глибині картини згустилися хмаринки, можливо, незабаром піде невеликий дощик.

Автор вклав в картину величезну любов до природи, до рідного краю. Це почуття передається глядачеві, який може насолодитися прекрасним творінням художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)