Життя і творчість – Анрі Прива-Ливемон

Життя і творчість   Анрі Прива Ливемон

Анрі Прива-Ливемон працював майже в один час з Альфонсом Мухою і поділяв зі своїм чеським колегою прихильність основним естетичним принципам модерну. Обидва вони ввібрали стиль Ежена Грассі, а потім підняли його на більш високий рівень. Прива-Ливемон народився в Скарбеке, який тоді був передмістям Брюсселя, навчався в Школі декоративних мистецтв і хотів бути фахівцем по оздобленню інтер’єру. Потім, отримавши стипендію, він в 1883 році виїхав до Парижа. Там він якийсь час працював театральним художником, а вечорами навчався в школі витончених мистецтв. Потім Прива-Левемон повернувся до Брюсселя і почав працювати як плакатист, литограф і майстер естампу.

Ранній плакат Прива-Ливемона Запах троянди демонструє його талант рисувальника і колориста. У цій роботі є елементи знаменитого візерунка “удар бича”, який взагалі був найбільш характерним елементом стилю модерн, особливо в Бельгії. Декоративний мова Прива-Ливемона знаходить відгуку майстрів прикладного мистецтва, зокрема, у французького кераміста П’єра Адрієна Дальпейри. На відміну від сучасників, любили зображати femmes fatales, Прива-Ливемон волів представляти жінок швидше розслабленими і навіть млявими.

Стиль плаката Запах троянди відрізняється своєрідністю – художник не просто вводить в роботу принцип жорсткого оконтурювання форм, що виник під впливом японського мистецтва, але створює подвійний контур – білий і темний, тому виникає враження, ніби його фігури – це вирізані силуети. Плакат виконаний в Стилі модерн з характерними лініями орнаменту, з надмірністю перекривають один одного рослинних і геометричних форм. Жіночий тип позбавлений всякої індивідуальної характеристики, і це підкреслюється зачіскою, трактованої абсолютно абстрактно у вигляді якогось рослинного візерунка. У багатьох відносинах образи Прива-Ливемо-на нагадують образи його сучасника Альфонса Мухи, однак Прива-Ливемон використовує не такі яскраві і контрастні кольори.

Починаючи з середини 1890-х років, творчість Прива-Ливемона розвивається в руслі символізму. Він стає одним із засновників Мистецького гуртка Скарбека, метою якого була організація в Брюсселі виставок новітнього мистецтва та дизайну, а також знайомство бельгійців з сучасними стилями. На плакаті Прива-Ливемона для 5-ї виставки цієї групи представлена молода жінка, обличчя якої видає нарцисизм. Нарцисизм був тоді в моді і викликав гострий інтерес у художників і письменників.

Особливо це стосується Оскара Уайльда і його роману “Портрет Доріана Грея” . Тягло до цього феномену і художників-символістів, наприклад, Едварда Берн-Джонса в його роботі Голова Горгони. Нове мистецтво повинно було цікавити багатьох бельгійців, які прагнули в той час відкинути сторінки історії своєї країни, пов’язані з Францією, і створити нову незалежну націю. Король Бельгії Леопольд II, відомий як “король-будівельник” був також і другим за рахунком монархом, що правили країною з часу її відділення від Франції в 1830 році. Т

Дщлшем не менш в архітектурі він вважав французький стиль Другої імперії. Проти цього стилю виступала нещодавно виникла Бельгійська робітнича партія, яку підтримувала інтелігенція. Партія заохочувала молодих архітекторів, таких, як Віктор Орта, прагнули зводити громадські будівлі, наприклад, Народний дім, і відстоювала сучасні форми архітектури, сприяючи поширенню стилю модерн.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Життя і творчість – Анрі Прива-Ливемон.