Живий міст – Франц Рубо

Живий міст   Франц Рубо

“Першим пострілів у царювання Імператора Олександра Павловича призначено було пролунати на Кавказі. … У 1805 році було вторгнення перських військ. Шах перський Баба-хан присягнувся “вигнати з Грузії, вирізати і знищити всіх росіян до останньої людини”.

Російських військ було всього 8000 чоловік, розкиданих по всьому Закавказзі. Головні сили персів – 40000 воїнів наслідного принца Аббас-Мірзи рушили на Тифліс, погрожуючи повторити жахи навали 1795 року. Але на річці Аскерани кровожерлива орда зустріла несподівану відсіч.

На її шляху став слабкий числом, але велика духом загін полковника Карягіна – 493 людини при двох гарматах. Чотирнадцять днів – з 24 червня по 7-е липня – ця жменька сміливців відбивала атаки 20 000 персів – а потім прорвалася крізь їх кільце, перевізши за своїм тілам, як по живому мосту, обидві свої гармати. В строю залишилося не більше 150 осіб.

Чотири дні загін тримався на татарській кладовищі в урочищі Карагач, страждаючи від спраги, відбиваючи атаки і, в свою чергу, здійснюючи відважні вилазки. У ніч на 28 червня раптової вилазкою Карягін оволодів замком Шах-Булах, де тримався десять днів до ночі 8 липня, коли потай вийшов звідти, непомічений персиянами. Ініціатива… “живого мосту” належить рядовому Гавриле Сидорову, життям заплатив за своє самозречення”. .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)