Жниці – Казимир Малевич

Жниці   Казимир Малевич

Великий слід в мистецтві залишив основоположник російської абстракціонізму Казимир Малевич. Крім малярства, Малевич займався філософією, зокрема філософією мистецтва.

Картина Казимира Малевича “Жниці” відноситься до так званого “селянського” період творчої діяльності художника. Крім цього полотна, в цей період були написані “Голова селянина” та інші твори. На картині “Жниці” зображені три жінки у полі в сезон збору врожаю. Художник постарався без прикрас передати звичайну сільську селянську життя, важкість праці в полі. Це все читається на обличчі жінки, зображеної на передньому плані. Зліва художник зобразив тінь дерева, в якій жінки можуть знайти укриття від палючого сонця.

На задньому плані картини художник зобразив Нікольський храм у селі Ромашкова, де дуже любив бувати і працювати. Художник навіть заповів поховати себе в тих місцях, так що можливо, що від його могили відкривається той же вигляд, що зображений на картині “Жниці”.

Казимир Малевич з великою увагою підходив до зображення селянського життя. Він вважав неможливою селянську життя без релігії та ікон, саме тому в його картинах селянського циклу відчувається вплив принципів російського іконопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.67 out of 5)