Жнива – Аркадій Пластов

Жнива   Аркадій Пластов

Одним із знаменитих художників Росії є Пластів Аркадій Олександрович. Він мав велику силу волі і жагу творити. Незважаючи на те, що в 1931 році всі його роботи написані непосильною працею згоріли, він зміг залишити у спадок сучасникам близько десяти тисяч прекрасних творінь. У своїх роботах автор зображував селянську життя російського народу. На його полотнах ми можемо побачити те, що вивчали з історії або чули від старих людей.

Моєю улюбленою картиною художника є твір “Жнива”. На ньому автор показав обід простій селянській сім’ї в перерві роботи на полі. Кругом видно великі снопи, працюючих людей і коней і ціле полі колосків пшениці.

Але найбільше привертає до себе увагу перший план картини. Біля високо снопа розташувалася сімейка. Старий дідусь, два хлопчики і дівчинка. Дідусь дуже старий, у нього довга сива борода, густі нерасчесанние волосся і дуже натруджені руки. В одній він тримає шматок чорного хліба, а другий зачерпує ложкою їжу. Одягнений він дуже дивно, так як на вулиці літо і дуже жарко, а на ньому синій робочий костюм, накинута поверх коричнева куртка, а на ногах черевики.

Можливо, це для того, щоб не подряпати ноги і руки. Діти одягнені трохи легше. На хлопчиках легкі сорочки і штани, а дівчинка в червоному платті і кофтині. На голові у неї хустку. Світленький хлопчик п’є з глечика воду або молоко. Це старий глиняний глечик, у ньому напій може дуже довго залишатися прохолодним, що дуже зручно в таку спеку.

Поруч біля них лежать спорядження для роботи. Дерев’яні граблі, якими дівчисько загрібає скошені колоски. Стирчать з снопа серпи. Ними працюють хлопчики. Це дуже важка праця, бо весь час доводиться бути зігнутим. І стоїть поруч зі снопом коса, якою трудиться дідусь. Ще за спиною дівчини і хлопця лежить торбинка з огірками і ніж. Можливо, це друге. На весь цей процес з жадібністю і заздрістю дивиться собачка. Вона стоїть біля дідусевих ніг в надії, що і їй дістанеться шматочок чогось.

Картина викликає у мене двояке враження. По-перше, вона дуже добра, тепла, турботлива. А по-друге, мені шкода цих людей, адже вони так тяжко працюють, щоб здобути шматок хліба. Автор дуже чудово і емоційно передав такі моменти на своєму полотні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)