Жорсткий-Гнучкий – Василь Кандінський

Жорсткий Гнучкий   Василь Кандінський

Це робота пізнього Кандинського, що відноситься до періоду “біоморфною абстракції”, який ще називають “паризьким”. Знаменитий колекціонер Соломон Гуггенхейм купив її безпосередньо у художника 1936 року. Увійшовши до складу великої колекції, картина багато виставлялася, основному в США.

Але в 1964 році музей Гуггенхейма вирішив продати відразу 50 полотен Кандинського, що викликало протест американських любителів мистецтва. В результаті 29 картин, будучи купленими європейськими музеями та колекціонерами покинули США. Картина “Rigide et Courbe” була придбана анонімним американським колекціонером. Минуло півстоліття, і вона знову повернулася на ринок. 16 листопада 2016 року на аукціоні christie’s в Нью-Йорку картина була продана за 23,3 мільйона доларів. Як і в багатьох абстрактних картинах Кандинського, при уважному розгляді можна побачити цілком реалістичні елементи.

Наприклад, в лівій частині ми бачимо групу пов’язаних вертикальних форм, яка цілком може бути відсиланням до відомого фашистському символу – дуже актуальна тема для того часу. Ще кидається в очі явна знак оклику внизу і роги в правій частині, що деякі мистецтвознавці тлумачать як натяк на міф про викрадення Європи. Також цікаво, що в цій роботі художник використовує нову для себе техніку живопису – підмішування піску у фарбу для додання текстури поверхні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)