Жовте-червоне-синє – Василь Кандінський

Жовте червоне синє   Василь Кандінський

Картину “Жовте-червоне-синє” можна розглядати як симфонію ідей супрематизму і баухауза. Умовно, композиція розділена на дві частини. Перша наповнена геометричними фігурами і яскравими фарбами, а друга абстрактними формами і темними відтінками. Ці дві сторони показують різні впливи і призначені для підсилення емоційного впливу на глядача.

В цей період творчість Кандинського характеризується свободою в обробці площин, багатством кольорів і відтінків – як у цій картині, де художник ілюструє його відмінність від конструктивізму й супрематизму – впливових течій живопису в той час.

Два метри в ширину “Жовтого-червоного-синього” складається з кількох основних форм: вертикальний жовтий прямокутник, похилий червоний хрест і великий темно-синій коло. Тут багато прямих або звивистих чорних ліній, дуги окружностей, монохроматичні кола і розкидані кольорові шахові дошки.

Цей простий візуальної ідентифікації форм і основних кольорових мас, присутніх на полотні – це тільки перше враження від внутрішньої реальності картини, чия оцінка вимагає більш глибокого спостереження – не тільки форм і кольорів, які беруть участь у живопису, але їх співвідношення, їх абсолютного та відносного положення на полотні, їх поєднання і гармонії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)