Жовтень. Домотканово – Валентин Сєров

Жовтень. Домотканово   Валентин Сєров

У цій картині на тему селянського життя постав воістину “селянський Сєров” – художник, не просто відчуває любов до селян, але прагне вгадати і висловити потаємний сенс явища. Цілісне світовідчуття Сєрова не дозволяло йому обійти стороною сучасний світ російського мужика і висловити зворушливу ніжність до багатовікового простому побуті селян.

На картині “Жовтень” зображені події, властиві тільки цьому осіннього місяця. Стадо домашніх тварин – на передньому плані коней, на задньому плані овець – пасеться по стерні. У центрі картини зображена фігурка хлопчика-пастушка в картузі, сидить і цілком поглинутого якимось заняттям – лагодженням хомута, наприклад. Умовно зображені селянські будівлі на задньому плані, напіврозвалені.

Змальована великими мазками пожухлої осіння трава гармонує з сірим навислим небом. Улюблені Сєровим коня і весь сільський пейзаж намальовані з правдивістю, просякнуту любов’ю і прихильністю до батьківщини.

Мистецтвознавці називають цей пейзаж зображенням природи, у якої вже є свій характер, подібний до того, що починає виступати і в портретах, створених Сєровим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)