Зима. Дівчинка біля вікна – Олександр Дейнека

Зима. Дівчинка біля вікна   Олександр Дейнека

Дейнека Олександр Олександрович один з небагатьох художників, який зумів присвятити себе і техніці, мистецтву. Він міг одночасно здобувати знання і в залізничному училищі, і в художній студії. Своєму таланту автор скрізь знаходив застосування. Навіть коли я служив у Червоній армії в часи революції, він з допомогою мистецтва, вів посилену пропаганду. У свої твори він вкладав душу і життя свого народу.

Мою увагу привернула до себе його картина “Зима. Дівчинка біля вікна”. Відразу мені вона здалася якоюсь похмурою, темною і навіть незавершеної. Але, мабуть, в цьому і є її привабливість. На передньому плані ми бачимо кімнату з великим вікном. Біля нього стоїть дівчинка і задумливо дивиться на вулицю. Поруч біля її ніг на маленькому килимку спить кіт. Мабуть, від батареї виходить тепло і йому дуже приємно. З одного боку вікна висять штори. На них горизонтальний візерунок різних кольорів. Єдиною світлою плямою кімнати є шкарпетки дівчинки, вони чисто-білі порівняно з іншими речами. Вся кімната зображена у темряві чи темряві. Потрібно дуже добре придивитися, щоб все там розглянути.

Повною протилежністю кімнаті є вид з вікна. Він виходить на парк. Там багато дерев, кущів і лавочка для відпочинку. Все це видовище вкрите товстим шаром снігу. Зображено воно холодно-білому кольорі. Навіть здається що видно сяйво від світла, що потрапляє на дерева. Дивлячись на далекий вигляд, можна припустити, що на вулиці темно, але сніг настільки чистий і яскравий, що там світліше, ніж у кімнаті. Саме на цьому яскравому тлі дуже добре окреслюється темна постать дівчинки.

Картина вражає своєю експресивністю і різкістю початку перегляду і заворожує, залишаючи приємне відчуття при уважному його вивченні. Можливо, це не найкрасивіше твір автора, але з емоційним почуттям, на мою думку, одне з кращих.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Зима. Дівчинка біля вікна – Олександр Дейнека.