Зима – Ісаак Бродський

Зима   Ісаак Бродський

На відміну від багатьох людей творчої професії, які не змогли прийняти ідеали і засоби досягнення цілей Радянської влади і вирішили емігрувати з країни, Ісаак Бродський вирішив залишитися і працювати в Радянській Росії, і не дарма: своїм професійним творчістю він заслужив загальне пошана і повага в самих широких колах.

У складній політичній обстановці післяреволюційної Росії, на початку своєї творчої кар’єри, з 1917 по 1922 рік, Ісаак Бродський писав більше пейзажі, в яких намагався передати справжню російську красу. Відмінною роботою, характеризує творчість художника в цей період, є картина “Зима”.

Сюжет її нескладний: художник зобразив типовий для середньої смуги Росії зимовий пейзаж: білосніжне поле, дерево, а біля нього коня, яка намагається щось знайти під снігом. Звичайна людина просто насолодитися чудовим майстерно написаним пейзажем, але людина, що вміє читати між рядків, помітить, що картина наповнена глибоким змістом і живим відгуком на події, що відбуваються в країні події: кінь, шукає їжу під снігом може означати тільки одне – що наступив на початку 20-х років великий голод, з яким пов’язана історія становлення молодого радянського держави.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)