Зима – Іван Шишкін

Зима   Іван Шишкін

Картина Івана Шишкіна “Зима” відноситься до пізнього періоду творчості художника-пейзажиста, який давно мріяв намалювати зимовий ліс з замерзлими деревами і заметами. Полотно було закінчено в 1890 році, на ньому художник показав засніжений ліс, сплячий під білим покривалом снігу. Масивні темні стовбури чітко виділяються на тлі світлого снігу. Молоді ялинки вкриті білосніжними снігом.

Віття дерев згинається під вагою недавно випав снігу. Заворожує велич сплячої природи, приковує до себе погляд глядача. Контраст похмурого темного лісу і світлого повітряного снігу змушує глядача відчути силу і міць дрімає до пори до часу природи.

Невеликий промінь світла, проникнувши в гущавину, забарвлює зображену невелику галявину в золотистий колір. Поляна завалені буреломом – можливо гілки дерев не витримали останнього сильного снігопаду. І, наче рідний вогник, світлою плямою виділяється просіка в зимовому лісі.

Спокій, тиша, краса, загорнувшись снігом природа. Немає слідів на снігу, ліс наче вимер, життя на картині завмерла. Зображення притаманна виняткова реальність і якась казковість. Майстерно передана Іваном Шишкіним з допомогою сірих і жовтих тонів гра світла показує, що зимовий ліс все-таки не зовсім безжизненен. Придивившись, можна помітити на гілці невелику пташку, яка магічним чином притягує погляд глядача.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)