Зима. Ростов Великий – Костянтин Юон

Зима. Ростов Великий   Костянтин Юон

Краєвид “Зима. Ростов Великий” був написаний в 1906 році. Картина намальована маслом і зображує улюблене місто К. Ф. Юона Ростов-на-Дону. При першому погляді на полотно в очі кидаються купола і Ростовський Кремль, названий так самим художником. Тут не тільки звичні золоті куполи, але і не дуже поширені сині. Найвищим з усіх будівель є вежа на задньому фоні. Можливо, її спроектував іноземний архітектор. Яких тільки будівель і споруд тут немає: і прості одноповерхові, і більш високі будівлі.

На картині багато людей, які все тримають шлях в одне місце. Схоже, якийсь церковний свято, тому-то мешканці і йдуть все в храм на службу. Хтось ще не добрався, а хтось вже неспішно повертається додому. Якщо придивитися, то можна помітити, що всі жителі з різних верств суспільства. Ось багаті розписні сани, запряжені двома кіньми, а ось шкапа, яка тягне за собою щось схоже на старі простенькі сани. Багато людей, що йдуть пішки. Всі з різних класів, але у всіх одна мета, і вони йдуть на церковну службу. Саме такі свята об’єднують всіх жителів околиці.

Від такого натовпу людей, сніг на дорозі вже брудний. Уздовж дороги стоять голі непоказні дерева. Буде літо, і вони будуть радувати око свіжою зеленню. А зараз це зимовий нудний пейзаж, фарби якого додають будівлі і яскраві купола. В сірому небі зграя птахів, які подібно людям також прагнуть в одне місце, в центр подій. Немає кінця і краю жвавій низці людей. Кожен мешканець повинен в такий день відвідати церкву. Сюди йдуть не лише дорослі, але й діти, які по дорозі примудряються пограти в сніжки.

На картині багато дрібниць, тому на неї можна довго дивитися і відкривати для себе щось нове. Головна думка, яку хотів донести художник – це єдність російського народу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)