Зимові розваги – Хендрік Аверкамп

Зимові розваги   Хендрік Аверкамп

З ім’ям Хендріка ван Аверкампа, на прізвисько Німий з Кампена, пов’язане створення раннього голландського міського пейзажу. Художник писав свої картини як би з високої точки, звідки добре було видно суєта міських вулиць. Він одним із перших вніс в пейзаж жанрові елементи, побутові сценки.

Хендрік ван Аверкамп народився в Амстердамі і там навчався мальовничому майстерності, однак все життя художник провів в Кампені. Його улюбленою темою були зимові пейзажі. Він виконував свої картини за законом перспективи, в сріблястих зимових тонах. “Зимові розваги” – відома і характерна для творчості Аверкампа робота.

Розглядаючи її, мимоволі виступаєш в ролі безпосереднього спостерігача, відчуваєш морозне повітря і з філософської сумом взираешь на те, як протікало життя в старовинному місті. Інші відомі твори: “Зимовий пейзаж”. 1608. Музей Берген; “Великий зимовий пейзаж”. Рейксмузеум, Амстердам; “Катання на ковзанах”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Зимова сцена на каналі”. Ок. 1615. Художній музей, Толідо, США.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)