Зимові сцени – Якоб ван Рейсдал

Зимові сцени   Якоб ван Рейсдал

Мабуть, ні в одній європейській країні зимові пейзажі ніколи не користувалися такою популярністю, як у Голландії. Голландські художники ХVІІ-ХVІІІ століть незліченну кількість разів зображували зимові розваги на лоні природи – катання на ковзанах, гуляння, катання на санях.

Рідше, але все ж зустрічалися ліричні пейзажі, що оспівують красу засніженого ландшафту. Що стосується Рейсдала, то його зимові сцени не вкладаються ні в одну з цих категорій. Ні зимового веселощів, ні поетичних зимових пейзажів він не зображував. Він писав зиму без прикрас – в стилістиці реалізму. Деякі з зимових пейзажів Рейсдала можна назвати майже трагічними за настроєм.

Ось уже кілька століть поспіль це дає багатьом мистецтвознавцям підставу інтерпретувати їх як символи наближення смерті. Але, на наш погляд, справедливіше було б вважати їх символами запустіння і самотності. Усього до нас дійшло близько 25 зимових сцен Рейсдала. Жодна з них не датований, але дослідники схиляються до того, що більшість цих картин було написано не раніше 1660-х років.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)