Зимовий пейзаж – Олексій Саврасов

Зимовий пейзаж   Олексій Саврасов

Якщо звернутися до біографії художника, то можна простежити неймовірні факти. Народився Саврасов, як на той момент вважалося в купецькій родині. У ранньому віці маленький Саврасов став виявляти непідробний інтерес до живопису, проте батько не був задоволений і навіть був проти того, щоб його дитина захоплювався живописом. Але Саврасов був не прихилили і в 1844 році поступив в училище в Москві, де йому викладали в класі пейзажу. Саврасов мав безліч робіт, за що і був визнаний великим російським пейзажистом. Багато його картини мали колосальний успіх серед публіки. Досі залишаються безліч шанувальників творчості цього художника.

Однією з найвідоміших його картин вважається “Зимовий пейзаж”. Це твір Саврасов написав у Підмосков’ї. На мій погляд цей пейзаж відкриває нам всю красу як самого Підмосков’я, так і самого напрямку в цілому.

На картині зображено зимовий час року. Центральну частину картини займає дорога, яка тягнеться в далечінь. Також ми бачимо кут саду і тополя, гілки якого загороджують нам панораму. Дивлячись на цю картини я ніби опиняюся там, і все навколо оживає, я бачу кінь, який утомлено плететься далеко. Мені здається, що на вулиці немає вітру, а це значить, що стоїть сильний мороз, так як далеко з труб будинків йде димок.

Дивлячись на картину стає спокійно та затишно, нічого зайвого. Я люблю морозну зиму, тріскучий сніг під ногами. Коли можна вийти на вулицю і все навколо буде встеляно білим пухнастим покривалом. Можна взяти санки і спуститися з гори, а потім повернувшись додому, сісти за стіл і пити гарячий чай з щойно спеченими пиріжками. Немає нічого краще, ніж зимовим морозним вечором сісти біля вікна і читати улюблену книжку. Дивитися як смеркне і фантазувати і планувати завтрашній день, як з дітворою будемо ліпити снігову бабу або прикрашати новорічну ялинку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.33 out of 5)