Зимовий пейзаж з дерев’яним мостом – Філіпс Вауверман

Зимовий пейзаж з деревяним мостом   Філіпс Вауверман

Голландський живописець Філіпс Вауверман користувався величезним успіхом при королівських і княжих будинках Європи. Його красиві пейзажі, в тому числі з жанровими сценами, в яких часто можна було бачити білу кінь – улюблений мотив художника, – викликали життєрадісні відчуття, змушували милуватися красивою природою, захоплювали глядача – у цьому був секрет успіху картин художника.

“Зимовий пейзаж з дерев’яним мостом” – типове для майстра твір, витримане в характерній для зрілого періоду його творчості сріблясто-сірій кольоровій гамі. Вауверман народився в Гарлемі, навчався у Ф. Халса і інших майстрів Харлема і все життя пропрацював у рідному місті.

У 1640 році він став членом гільдії живописців. Його твори були популярні і широко поширилися по світу. Велика працездатність майстра сприяла тому, що його колекції картин досить великі в різних музеях. Інші відомі твори: “Вид в околицях Гааги”. 1630-е. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Відпочинок під час прогулянки верхи”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Вершники на березі моря”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Велика битва”. Мауріц-хейс, Гаага; “Морський пейзаж з дружинами рибалок і вершниками”. 1660. Національна галерея, Лондон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зимовий пейзаж з дерев’яним мостом – Філіпс Вауверман.