Зимовий сон – Аполлінарій Васнецов

Зимовий сон   Аполлінарій Васнецов

Пейзаж цей здобув цілком заслужену медаль на виставці, яка проходила за кордоном. Ми бачимо таємничу галявину казкового лісу. Всю її скував лютий мороз.

Вглиб картини йде шлях, який проклали проїхали по дорозі сани. Він ніби спрямовує наш погляд. Глядач мимоволі звертає на село, яка ледь видніється в дзвінкій дали. На небі захід. Воно забарвилося відтінками синього і жовтого.

Створюється неймовірно різкий контраст з синюватими тінями, які можна побачити на усіх пухнастих заметах. Гілки сосен і ялин ласкаво закутав пухнастий сніг. Він став для них своєрідним м’яким покривалом.

Васнецов зображує панує в лісі тишу. Якщо під ногою випадково зламається гілка, хрускіт цей буде подібний до дуже гучного пострілу. Пейзаж побудований трохи штучно. Відчувається підкреслена декоративність. Колір виразно ефектний. Широкий мазок майстерні пензля художника кілька одноманітний. Окремі предмети окреслені чіткими контурами нарочито.

Тіні блакитного кольору взяті без якої-небудь нюансування. Все це демонструє виражену приналежність даного полотна до модерністському напрямку.

Васнецову вдається майстерно зобразити галявину казкового лісу. Сніг покриває не тільки землю, але і всі дерева дуже пухнастим і затишним покривалом. Він ніби дбає про них. Ми бачимо непередаване красу зимового лісу. Таємничі їли одночасно манять і лякають нас. Цілком ймовірно, що за ними приховано щось таємниче.

Васнецову вдається створити казкову картину. Грань між дійсністю і сном повністю стерта. Деякі елементи нарочито об’ємні. Художник використовує тони і півтони, роблячи між ними особливі переходи. Чарівне вражає майстерність живописця.

Митець нарочито виділив деякі деталі з допомогою інтенсивного кольору і зробив контури вираженими. це дозволяє відчути особливу пухнастість і сильний мороз. у Глядача виникає непереборне бажання опинитися на цій галявині, щоб насолодитися веселою грою в сніжки. Васнецову вдається передати особливу глибину і сильні почуття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Зимовий сон – Аполлінарій Васнецов.