Зінаїда Гіппіус – Леон Бакст

Зінаїда Гіппіус   Леон Бакст

Графічний Портрет, виконаний на папері. Художник використовував олівець, використовував сангіну. Більш того, склеєний аркуш паперу.

Спочатку це був начерк, який Бакст пізніше закінчив. Зінаїда Миколаївна мала абсолютно дивовижну фігуру та чудові ноги. Показати її довгі, нескінченні ноги Бакст зміг тільки подклеив ще трохи паперу.

Портрет спочатку розглядався як скандальний і непристойний з-за костюма, в який була одягнена Зінаїда Гіппіус. Це костюм маленького лорда Памплероб, героя повісті, написаної англо-американською письменницею Барднед в 1886 році, яка була переведена на 17 іноземних мов, включаючи російську.

Героєм повісті є семирічний американець, колишній переконаним республіканцем, який волею долі опинився в Англії. Більш того, навіть дізнавшись, що за походженням він є лордом, герой веде демократично і дружелюбно з усіма. Цей золотоволосий хлопчик з’явився перед читачами і перед своїм дідусем-лордом в чорному оксамитовому костюмі, в коротких панталонах, в сорочці з мереживним жабо, і ця мода потім рухомих хлопчиків всього кінця Х1Х століття.

Вже те, що Зінаїда Миколаївна приміряє на себе подібний костюм, який їй надзвичайно йшов, містило в собі елемент іронії і провокації. Портрет Зінаїди Гіппіус роботи Бакста вступив в Третьяковську галерею в 20-му році. Раніше він знаходився у колекції Сергія Олександровича Кусевицького, відомого московського колекціонера.

Кусевицкий був дуже помітною фігурою в мистецькому житті дореволюційної Росії: віртуоз-контрабасист і диригент. Диригент особливий. Його програма складалася багато в чому з творів сучасних російських композиторів. Завдяки йому, світ дізнався музику Скрябіна, Рахманінова, Стравінського та інших композиторів-сучасників.

Виходець з бідної сім’ї, Кусевицкий одружився на представниці дуже багатої купецької та меценатської московської династії Наталії Костянтинівні Ушковой. На отримане придане він організував Російське музичне товариство, в якому побачили світ вперше партитури сучасних йому російських композиторів. Сергій Олександрович був невтомним популяризатором російської музики.

Свою коллекционерскую і популяризаторскую діяльність він продовжив і після еміграції. Вже на Заході він почав збирати колекцію, допомагав російським митцям-емігрантам. Зокрема, зробив замовлення на оформлення свого будинку в Парижі Наталії Гончарової, ніж безмірно допоміг їй матеріально. Прихистив у своєму Бостонському оркестрі в якості секретаря свою знайому по Москві меценатка і колекціонера Генрієту Леопольдовну Гіршман.

Колекція його тонкої спрямованістю і високою якістю творів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)