Зірка, що падає в безодню – Ганс Гольбайн

Зірка, що падає в безодню   Ганс Гольбайн

Книжковою ілюстрацією Голъбейн захопився в Базелі, колишньому в його часи одним з найбільших в Європі центрів друкарства. Всього художник створив понад 400 малюнків, за якими згодом були вирізьблені дерев’яні кліше для гравюр. Серед його ілюстрацій – титульні аркуші книг, віньєтки тощо.

Голъбейн проілюстрував Новий завіт – гравюра “Зірка, що падає в безодню” є прикладом цієї роботи. До числа знаменитих творінь художника, виконаних у цьому жанрі, відноситься серія “Танці Смерті”, включає в себе 41 гравюру. Всі вони відрізняються виразністю малюнка і строгістю композиції. Серія створювалася Голъбейном в 1520-і роки, але в повному вигляді вийшла з друку лише в 1538 році в Ліоні. Затримка була викликана тим, що швейцарський книговидавець, замовив Гольбейну “Танці Смерті”, розорився, і після його смерті, що послідувала в 1526 році, ліонська друкарня покійного відійшла до кредиторам.

Серія “Танці Смерті” користувалася величезним успіхом, виходила з підписами на різних мовах і довгий час входила в список найгучніших європейських бестселерів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зірка, що падає в безодню – Ганс Гольбайн.