Злива над мостом Охасі, місцевість Атакэ

Злива над мостом Охасі, місцевість Атакэ

Хиросигэ зображує в цій гравюрі міст “Сін-Охасі”, що означає “Новий Великий Міст”. Міст Охасі був побудований на річці Сумидагава, він знаходився недалеко від моста Регокубаси, але стара назва Регокубаси було Охасі, тому новий міст стали називати Сін-Охасі – Новий Охасі. Міст був побудований в 1693 році за наказом сьогуна Токугава Цунаеси, і пов’язував центр Едо з районом Фукагава.

Вид на далекий берег, який відкривається в гравюрі, куди причалювали кораблі військового уряду бакуфу, в просторіччі називався “Атакэ” по імені великого військового гребного судна, що з’явився в кінці XVII століття. Хиросигэ зобразив міст в проливний дощ, які часто бувають влітку. Такі дощі називали “юдаки” – “вечірній явище”. Глядач бачить людей, що біжать по мосту в пошуках укриття від несподівано дощу. Вони ховаються від дощу під широкополими солом’яними капелюхами, солом’яними накидками, парасолями.

Це була перша гравюра укійо-е, з якою зустрівся Вінсент Ван Гог. Гравюра відома не тільки завдяки її композиції, але і ретельно прорисованному дощу. У пізньому аркуші небо, сіре вище вершин дерев протилежного берега, чорніє до вершини. Струмені дощу чітко виділяються. Змінюється і колір картуша. Загальний тон гравюри стає більш сірим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Злива над мостом Охасі, місцевість Атакэ.