Змінювала з дружиною – Квентін Массейс

Змінювала з дружиною   Квентін Массейс

Квентін Массейс Старший – один з найвідоміших майстрів Північного Відродження. Його творчість розвивалася в той час, коли в мистецтві Нідерландів все сильніше відчувається вплив Італійського Ренесансу, готично умовним поступово приходили на зміну життєві образи. “Змінювала з дружиною” – нове в європейському мистецтві твір на тему повсякденності. Міняла занурений у своє звичайне заняття: уважно спостерігає за чашкою ваг. Його дружина, поглиблена в читання молитовника, на мить відволіклася, звернувшись до заняття чоловіка, її погляд сповнений неспокою, смутку, хоча і пильно стежить за правильністю ваг.

Абстрагована від благочестивого справи, вона немов з боку побачила світ, в якому проходить її життя і який не дуже відповідає прагненням її душі. Повернуте до глядача дзеркало відображало побожного читача, що сидить біля вікна, за яким відкривається краєвид з схвильованим небом, мимоволі уводящим погляд глядача від занять міняйли. У цій картині відбилися пошуки нарождавшихся буржуа в області створення для себе доброчесного способу, виправдання своїх занять.

Тут втілився образ ідеальної родини з благочестивими устремліннями і в той же час досить прозаїчними заняттями, приводять їх до внутрішнього сум’яття і печалі. Інші відомі твори: “Вівтар св. Анни”. 1509. Королівський музей витончених мистецтв, Брюссель; “Се людина”. Ок. 1515. Прадо, Мадрид.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Змінювала з дружиною – Квентін Массейс.