Знаходження тіла Олоферна – Сандро Боттічеллі

Знаходження тіла Олоферна   Сандро Боттічеллі

“Знаходження тіла Олоферна” і “Повернення Юдіф у Ветилую” – ці дві невеликі, але чудові у своїй майстерності композиції написані на неканонічний текст Старого Завіту. Олоферн, ватажок війська царя Ассирії Навуходоносора, вселявший жах сусіднім народам, обложив ізраїльський юрод Ветилую. Населення, пав духом, вирішило здатися ворогові. Лише молода вдова Юдиф знайшла в собі мужність чинити опір.

Змінивши траурні одягу на чудовий наряд, вона з’явилася в стан ворогів і сказала, що хоче вказати шлях безкровної перемоги над захисниками міста. Олоферн був зачарований прекрасною жінкою і запросив її на бенкет. Пристрасть і вино затуманили свідомість Олоферна, і тоді Юдиф відрубала йому голову. Разом зі служницею вона благополучно дісталася до Ветилуи. Дізнавшись, що грізний Олоферн обезголовлений жінкою, ассірійці в паніці бігли. Так героїчний вчинок Юдіф приніс її народу тріумф.

Сцена “Знаходження тіла Олоферна” показана з великою драматичною виразністю. Група людей, які відчувають страх, відчай та горе, оточила ложе з пом’ятими простирадлами і покривалом, на якому распростерто обезголовлене тіло їх воєначальника.

Атмосферу жаху підкреслює похмурий колорит, особливості удари червоного, проходять через всю композицію. В нагнітанні жаху беруть участь всі деталі, навіть завісу, важко навис над входом у намет, навіть очі коня.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Знаходження тіла Олоферна – Сандро Боттічеллі.