Зниклий череп содомізує рояль на коді – Сальвадор Далі

Зниклий череп содомізує рояль на коді   Сальвадор Далі

Перед вами робота сюрреаліста Сальвадора Далі. Дата її виконання – 1934 рік – це час змін в особистому житті автора, і пов’язане воно з одруженням художника на своїй музі Гала. Саме ця подія стала точкою відліку зміни стилю живопису і тематики полотен автора. Вони стали більш вульгарними, з сексуальним підтекстом, перекрученим сприйняттям всього того, що було пов’язане з сексуальними стосунками і, не важливо, з яким об’єктом.

Як стверджують біографи Дали, сексуальні нудотні сцени переслідували художника, починаючи з тієї пори, коли той був ще підлітком. Надалі пошуки партнера для задоволення своїх потреб губилися і серед сексуальних меншин, і жінок значно старша за нього. Свої переваги сюрреаліст всіляко виявляв у творчості, породжуючи на світло, м’яко кажучи, розпусні сюжети з натяком на бруд у відносинах, що розкладаються статеві органи, хворобливий потяг до мастурбації і так далі.

Представлена картина являє собою яскраве підтвердження невгамовної потреби Дали до зносин з чим попало, коли попало і як. Отримуючи шалену насолоду від розпусти і неохайності дійства злягання, автор занурює у свій світ тих, хто став глядачем його полотен. “Зниклий череп содомізує рояль на коді” втілює собою те, що роїлося в думках чоловіка. Це тяга до некрофілії, переданої в образі зникаючого черепа, а також самозадоволення і насильства над кимось одухотвореним і чистим, як, наприклад, цей рояль.

Інструмент – неживий предмет, однак він втілює всю чистоту і радість музики, сонетів, етюдів, з якими ми пов’язуємо щось прекрасне і піднесене. Незважаючи на явне насильство кістки над нещасним роялем, перший в свою чергу також відчуває біль, незручність і розгубленість, проникаючи крізь закриту кришку розкладку октав. Ось чому череп “содомізує”, про що говорить художник. Дальній план роботи порізаний архітектурними формами. Не хочеться зациклюватися на їх значенні. А ось ще одні герої події – люди, які сидять на терасі спиною до рояля, викликають подив. Чи Не правда? Ці спини і потилиці висловлюють повну байдужість до розпусти і чужого болю. втім, як і ми самі, часом залишаємося сліпими до чужого горя.

Ще один штрих сюжету – це порожній човен на піску. Це не було б так смішно, якби не було так сумно. Рояль, на превеликий жаль, не здатний спаси себе на маленькому судні. Не втекти, не сховатися від білої гострої кістки. Навіщо Дали помістив човен на берег? Побут може, це крок до відступу розпусника в образі черепа? Але навіщо, адже він вже зникає і розчиняється у власної похоті…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зниклий череп содомізує рояль на коді – Сальвадор Далі.