Зняття з хреста – Педро Мачука

Зняття з хреста   Педро Мачука

Картина “Зняття з хреста” була написана на замовлення кастільських правителів для церкви в одному з належних їм селищ. Наявна на полотні напис датує роботу 1547 роком і зараховує її до пізніх творів, виконаним Педро Мачукой після його подорожі по Італії.

На вплив італійських художників вказує моделювання тіла Христа, фігура юнака з оголеними ногами, а також пропис тканин в одязі стоїть біля тіла Христа Марії Магдалини. Центром колірної композиції і руху в картині є дуже виразне світле пляма Фігури Христа і зверненої до нього Марії Магдалини.

Закуті в лати римські легіонери виглядають злобно-гротесковими персонажами за контрастом з прихильниками Христа з їх щирими переживаннями і почуттями, досить реалістично переданими художником в жестах і позах. Темний фон неба над світлим горизонтом відповідає загальному настрою, повного внутрішнього трагізму. Другорядні фігури майстерно використані для додання враження присутності і достовірності того, що відбувається.

Вся картина занурена в темний колорит, лише кілька фігур виступають на загальному темному тлі. Уважно розглядаючи цю роботу, не можна не відзначити її реалістичний характер. Особливо він помітний в трактуванні фігур воїнів і дітей. Аж до 1870 року картина Педро Мачуки зберігалося в одному із зібрань у Франції. Потім картина без малого сто років переходила з рук у руки, поки в 1961 році вона не була придбана в Лондоні опікунською радою музею Прадо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Зняття з хреста – Педро Мачука.