Зняття з хреста – Якопо Понтормо

Зняття з хреста   Якопо Понтормо

Між Палацом Пітті і Понте Веккіо знаходиться маленька церква Санта Фелічіта. У церкві знаходиться “Зняття з хреста” роботи флорентійського маньериста початку XVI століття Понтормо, він написав цю картину в 1527 році. Понтормо відмовився від традиційних побудов і заднього плану: всі фігури здаються невагомими, як би польоті в повітрі.

Високе емоційне напруження і драматизм, використання вишуканих фарб роблять переливаються “Зняття з хреста” однією з найбільших робіт Понтормо. Понтормо, Якопо да, італійський художник, один з основоположників маньеристического напрямки в мистецтві Відродження. Народився в Понтормо 24 травня 1494 в родині живописця Б. Каруччі. Вчився в основному в майстерні Андреа дель Сарто – разом з Россо Фьорентіно, з яким співпрацював у ранній період. Жив переважно у Флоренції. Перше його значні твір, фрески в церкві Сантиссіма Annunziata у Флоренції, вирішені ще в гармонічно-плавною манері Сарто, хоча і більш емоційні.

Однак вівтарний цикл з історією Йосипа в Єгипті повний тривожно-збентежених фігур. Особистий стиль Понтормо, з його витончено-граціозним малюнком і прохолодним колоритом, яскраво проступає в пасторально-алегоричних розписах вілли Медічі в Поджо-а-Кайано. У фресках зі Страстями Христовими в чертозе Валь д ‘ Ема в Галуццо очевидно вплив Північного Відродження.

Цілком маньеристични вівтарні образи 1520-х років Положення в труну, 1526-1528, церква Санта Фелічіта, Флоренція) – з їх нервовими колористичними і світловими сплесками і контрастами, іноді нарочито ірреальним поєднанням натурної середовища з абстрактною символікою, трепещущими лініями, які як би дематериализуют фігури і драпірування.

У цей період художник виконав і кілька композицій з картонам Мікеланджело ; вплив великого майстра позначилося і в самостійних речі Понтормо. Понтормо був також видатним портретистом, який вміє гостро окреслити душевну життя своїх моделей, представлених зазвичай замкнуто-самотніми на непроникно темному тлі.

Кращі з його пізніх фресок не збереглися і відомі лише по підготовчим малюнками. Блискучий рисувальник, Понтормо залишив значну графічне спадщина. В останні роки вів все більш відлюдницький спосіб життя, усамітнюючись у своїй майстерні. Помер Понтормо у Флоренції 2 січня 1557.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зняття з хреста – Якопо Понтормо.