Золота осінь – Василь Полєнов

Золота осінь   Василь Полєнов

Пейзаж у творчості Василя Дмитровича Полєнова займав особливе місце. Пристрасть до цього жанру ще в роки спільної з Рєпіним закордонного стажування, згодом, Полєнов цей жанр міняв, та й сам змінювався в рамках нього.

Основними рисами стилю майстра саме в пейзажі вважаються свіжість колориту, чисті кольори, чіткий малюнок, ретельно вивірена композиція.

Представлена картина “Золота осінь” – найяскравіший транслятор “поленовских” пейзажних тенденцій. Робота малює перед глядачем вигин повноводною Оки, при цьому не буде зайвим відзначити характерний для художника хід – організація простору з допомогою дуги, навколо якої і будується вся композиція.

Успіх роботи зумовлений особистими уподобаннями автора – як відомо, він дуже любив осінь, а Ока була його улюбленим місцем відпочинку та споглядання. Саме тому від роботи художника віє спокоєм, милуванням і умиротворенням.

Одягнені в золото, осінні берези гармонують з блакитним плесом річки, безкрайнім небом з куцими хмарами, і, звичайно, з могутнім зеленим дубом, распушившим свої листи. Творець нового жанру, так званого, “інтимного” пейзажу, Полєнов, без кінця захоплювався російською природою, оспівував її і звеличував, про що свідчать особисте листування майстри з дружиною і друзями. Але і без письмових підтверджень, любов до російського пейзажу художника очевидна – вона в неповторної композиції, ретельно виписаних деталях, свіжості квітів і нескінченному вільному просторі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)