Золотошвейка – Василь Тропінін

Золотошвейка   Василь Тропінін

Картина Василя Тропініна “Золотошвейка” є однією з багатьох жанрово-портретних робіт, виконаних цим чудовим російським художником-портретистом. Багато представників звичайних професій зображені художником на полотні і в кожному він знаходив свою родзинку, щось незвичайне, часом витончене.

Ця робота – типовий представник портретного жанру. Привернула увагу художника звичайна на перший погляд дівчина-швачка. Ретельно опрацьовані Тропініним деталі жанрового портрета зробили з молодої дівчини, зайнятої важким копіткою працею, справжню портретну модель.

Художник виписав до найдрібніших подробиць кожну деталь – від елементів одягу дівчини до столу, за яким вона працює. Завдяки такій копіткій праці і незвичайної майстерності художника, картина більше схожа на художню фотографію.

Червону хустку, що покриває плечі швачки, і її вишивка з золотим орнаментом виглядають як живі, готові сколихнутися від найменшого вітерця. Приділяючи настільки велику увагу об’єктам навколишнього оточення, художник не обділяє і образ молодої дівчини. Колорит картини дуже свіжий і яскравий, Тропінін сміливо грає світлом і тінями, внаслідок цього не тільки фігура швачки, але і всі інші елементи інтер’єру оживають на полотні.

Чесність зображення, його щирість і чистота у всіх жанрових портретах Василя Тропініна, в тому числі і в портреті “Золотошвейка”, стають запорукою виключної реалістичності цих полотен.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)