Зоряна ніч над Роной – Вінсент Ван Гог

Зоряна ніч над Роной   Вінсент Ван Гог

Дане полотно була написана Вінсентом Ван Гогом в 1889 році, він писав цю картину цілий рік. Робота виконана великими і об’ємними мазками, це улюблена техніка художника. “Зоряна ніч над Роной” виконана в темних, в основному синіх кольорах, які переходять в сотні різних відтінків і поєднуючись з жовто-золотим кольором зірок і вогнів міста.

Головним об’єктом полотна, зрозуміло, є нічне небо. Глядач неозброєним поглядом можуть спостерігати в небі велику ведмедицю і полярну зірку, завдяки якій можна точно дізнатися, з якого боку річки художник писав цей пейзаж. Ближче до центру картини темне нічне небо виглядає світліше. Зірки зображені художником дуже яскравими і великими, їх форма нагадує маленькі феєрверки.

На задньому плані розташований інший берег річки, на якому стоїть великий і темний місто, обриси якого практично зливаються з небом. Місто яскраво освітлений ліхтарями, які схожі на зірки. Ліхтарі розташовані близько до зірок, і їх кольору сильно контрастують, ліхтарі набагато жовтіше. Світіння, що виходить від ліхтарів, відображається у водній гладіні річки довгими яскравими смугами.

Коли глядач вперше бачить цю картину, його погляд одразу кидається на небо і річку, і тільки потім він зауважує, що на ближньому березі безтурботно прогулюється літня пара. Вони неспішно рука під руку гуляють по сирому пляжу, а біля самого берега безтурботно очікують відплиття три невеликі човники. Дана картина заспокоює, наводить на гарні думки.

Ван Гог дуже любив темний час доби, за своє життя він написав кілька нічних пейзажів, причому писав він їх прямо вночі з натури, підсвічуючи мольберт свічкою. Він був зачарований красою і загадковістю зоряного неба, багато мріяв, дивлячись на них. Він також зображував зірки в роботі “Зоряна ніч”.

Художник часто замислювався про смерть, але ніяк не міг збагнути цієї теми. Так само були недосяжні для нього зірки, тому він і вирішив зобразити їх, вклавши в свої твори свої думки і емоції. З часів створення цих картин пройшло чимало десятків років, але вони все одно зачаровують глядачів своєю красою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Зоряна ніч над Роной – Вінсент Ван Гог.