Зоряна ніч – Вінсент Ван Гог

Зоряна ніч   Вінсент Ван Гог

Картина “Зоряна ніч” була написана Ван Гогом під час перебування в лікарні Сен-Ремі. Коли стан художника поліпшувалося, йому дозволяли займатися живописом. На прохання брата Тео йому навіть виділили окрему кімнату для цього. Ван Гог проводив час, зображуючи пейзажі та квіти у лікарняному саду з натури. Але картину “Зоряна ніч” він написав по пам’яті, що було зовсім не властиво для Ван Гога.

Головними елементами пейзажу художник зробив великі виразні зірки і місяць. При написанні нічного неба він застосував особливу техніку, завдяки якій ця картина згодом стала однією з найбільш знаменитих робіт Ван Гога. Довгі мазки, що зображують зірки, акуратно виписують спіралі, які як би закручується світло місяця і зірок. Завдяки цьому здається, що вони рухаються через небозвід, несучи через нього свій дивовижний світ.

Праворуч, біля підніжжя пагорба, Ван Гог зобразив невелике селище. Дахи будинків відображають синю глибину неба, а у вікнах де-не-де видно жовті вогники. На передній план художник помістив високі кипариси, які тягнуться своїми тонкими гілками до неба, намагаючись приєднатися до танцю зірок. Нічний пейзаж, пропущений через унікальний творчий фільтр художника, несе в собі нескінченну загадковість і натхненність.

Може бути, праві американські письменники Стівен Найфех і Грегорі Уайт Сміт, 10 років вивчали життя Ван Гога, прийшли до висновку, що це було вбивство з необережності, вчинене одним з місцевих підлітків, під час спільного вживання спиртного: зображуючи ковбоя, хлопчисько направив несправний пістолет на Вінсента, і долі було завгодно, щоб зброя перервало страждання змученого душевним недугою генія.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4.00 out of 5)