Зречення Святого Петра – Валентин-де Булонь

Зречення Святого Петра   Валентин де Булонь

На рубежі XVI – XVII століть величезний вплив на розвиток всіх найбільших європейських художніх шкіл, і французької зокрема, зробило сформувався в Італії напрямок караваджизму. Валентин де Булонь – французький послідовник родоначальника європейського реалізму в живопису Мікеланджело да Караваджо, жив і працював в Італії. Його велика картина “Зречення Святого Петра” написана на євангельський сюжет. Згідно прогнозу Христа його учень апостол Петро тричі відрікся від учителя після того, як Христос був узятий під варту.

Цей трагічний момент людської слабкості зображений художником буденно, як епізод сучасної йому життя. У напівтемряві харчевні привертає увагу постать старця з зморшкуватим обличчям простого селянина, красномовним жестом відкидає звинувачення.

Молода жінка вказує на нього варті, як на супутника Христа. Солдати в металевих обладунках не звертають уваги на те, що відбувається, вони зайняті грою в кості. Юнак, що сидів спиною до глядача, одягнена у шовковий червоний камзол, на голові чорний оксамитовий берет з пір’їнкою – це типовий персонаж жанрового живопису Караваджо.

Спрямований промінь світла акцентує виразність міміки і жестів, підкреслює матеріально відчутні якості часом другорядних для сюжету, але важливих для образного сенсу картини побутових предметів і костюмів. Укрупнений формат картини, властивий “великий манері” італійських майстрів, так само як і караваджистское “погребное освітлення” підсилюють драматичне напруження цієї сцени.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)