Зрощені камфарние дерева біля святилища Azuma-але морі

Зрощені камфарние дерева біля святилища Azuma але морі

У гравюрі Хиросигэ глядач може бачити дорогу вздовж каналу Дзиккэнгава, що веде до синтоистскому святилища Azuma-але морі, перед яким розташовані кам’яні ворота торії. Роша Azuma перебувала на північному березі річки Китадзиккэнгава на південь від Камэйдо Умэясики – сливового саду. Святилище було присвячене божеству Ототатибанахимэ-але міко – дружині принца Ямато Такэру-но мікото – міфологічного героя, підкорювача східних територій острова Хонсю.

На території храму зростало камфорне дерево Рэнри-але кусу, стовбур якого раздваивался на висоті 1,2 метра. Воно зображено в центрі аркуша. З ним пов’язана легенда про військовому поході Такэру-но Мікото. Дійшовши до провінції Сагами, він збирався на човнах перетнути Эдоский затоку, але розігрався шторм, і, щоб умилостивити стихію, Ототатибанахимэ принесла себе в жертву, кинувся у хвилі. Її кімоно прибило до берегів гаї Адзума. В пам’ять про цю подію недалеко від берега був насипаний курган. Ямато Такэру застромив у нього дві палички для їжі з камфорного дерева, і вони проросли. Це дерево було священним і вважалося обителлю божества.

Крім змін деяких деталей цієї гравюри, в подальшому виданні були внесені колірні акценти. З’явилося затемнення правого нижнього кута, змінився колір грунту полів. Він став темно-сірим. Квадратний картуш – темно-синій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Зрощені камфарние дерева біля святилища Azuma-але морі.