Зуав (Поясний портрет) – Вінсент Ван Гог

Зуав (Поясний портрет)   Вінсент Ван Гог

На цій картині 1888 року Ван Гог зобразив молодого чоловіка, одягненого у форму зуави, елітного полку французької піхоти. Портрет був написаний з навчальною метою. Як писав Ван Гог у своїх листах, робота далася йому дуже важко. Перед тим, як взятися безпосередньо за портрет, художник зробив безліч етюдів, і в кожному він намагався гармонійно об’єднати погано поєднуються кольору костюма зуава з фоном портрета.

Ван Гог зазначав, що ця праця стала для нього справжнім випробуванням, але все ж була йому необхідна, тому що тільки за допомогою таких складних завдань він міг чогось навчитися.

Можливо, такі труднощі були викликані не тільки складністю технічного виконання, але і відсутністю прихильності до самого позировавшему. У листі Бернару Ван Гог негативно висловлюється про молоду людину з кам’яним обличчям і агресією в очах. У своєму портреті він без прикрас змальовує важкі форми фігури зуава. Його обличчя написано досить тьмяним ненасиченими відтінками, волосся і вуса вугільно черни.

У той же час деталі форми воїна і фон портрета написані насиченими кольоровими масами. Незважаючи на різнорідність і контрастність, ці яскраві плями досить гармонійно співіснують один з одним. Таким чином, можна зробити висновок, що Ван Гог впорався перед поставленої самому собі завданням.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Зуав (Поясний портрет) – Вінсент Ван Гог.