Зустріч Анни з Іоакимом біля Золотих воріт – Джотто ді Бондоне

Зустріч Анни з Іоакимом біля Золотих воріт – Джотто ді Бондоне

Зустріч Анни з Іоакимом біля Золотих воріт   Джотто ді Бондоне

Згідно з легендою, літні подружжя Анна і Іоаким, після того, як ангел окремо сповістив кожному, що у них народиться дитина, поспішили назустріч один одному. Ганна в супроводі кількох жінок йде назустріч який повертається з поля чоловікові, і вони зустрічаються перед Золотими воротами Єрусалиму.

Глибоко схвильовані, вони палко обіймають один одного. На картині злиття їх фігур підкреслюється і єдністю високою привратной вежі на задньому плані. Лінію двох злилися профілів як би продовжує, підкреслюючи, спрямована вгору вертикаль правого кута вежі. Як через вузькі бійниці в голих стінах башт можна побачити життя міста, так і по особам головних персонажів сцени неможливо здогадатися про те, що коїться в душах щасливих подружжя. Їх почуття відображаються швидше на обличчях жінок, що стоять під аркою міських воріт, і на виконаному цікавості обличчі хлопчика-пастуха у лівому кутку картини.

Композиційне єдність сцени підкреслюється внутрішньою напруженістю, сугестивної силою поглядів і жестів. Елементи архітектури – широка арка воріт і привратная вежа – розчленовують персонажів на окремі групи, але одночасно і об’єднують їх. Глибину переднього плану передає перекинутий через міської рів кам’яний місток. Правдоподібність простору за воротами досягається об’ємним малюнком тераси на двох стовпах, одночасно підкреслює три жіночі постаті під аркою.


Зустріч Анни з Іоакимом біля Золотих воріт – Джотто ді Бондоне.