Зустріч Анни з Іоакимом біля Золотих воріт – Джотто ді Бондоне

Зустріч Анни з Іоакимом біля Золотих воріт   Джотто ді Бондоне

Згідно з легендою, літні подружжя Анна і Іоаким, після того, як ангел окремо сповістив кожному, що у них народиться дитина, поспішили назустріч один одному. Ганна в супроводі кількох жінок йде назустріч який повертається з поля чоловікові, і вони зустрічаються перед Золотими воротами Єрусалиму.

Глибоко схвильовані, вони палко обіймають один одного. На картині злиття їх фігур підкреслюється і єдністю високою привратной вежі на задньому плані. Лінію двох злилися профілів як би продовжує, підкреслюючи, спрямована вгору вертикаль правого кута вежі. Як через вузькі бійниці в голих стінах башт можна побачити життя міста, так і по особам головних персонажів сцени неможливо здогадатися про те, що коїться в душах щасливих подружжя. Їх почуття відображаються швидше на обличчях жінок, що стоять під аркою міських воріт, і на виконаному цікавості обличчі хлопчика-пастуха у лівому кутку картини.

Композиційне єдність сцени підкреслюється внутрішньою напруженістю, сугестивної силою поглядів і жестів. Елементи архітектури – широка арка воріт і привратная вежа – розчленовують персонажів на окремі групи, але одночасно і об’єднують їх. Глибину переднього плану передає перекинутий через міської рів кам’яний місток. Правдоподібність простору за воротами досягається об’ємним малюнком тераси на двох стовпах, одночасно підкреслює три жіночі постаті під аркою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зустріч Анни з Іоакимом біля Золотих воріт – Джотто ді Бондоне.