Зустріч Анни з Іоакимом біля Золотих воріт – Джотто

Зустріч Анни з Іоакимом біля Золотих воріт – Джотто

Зустріч Анни з Іоакимом біля Золотих воріт   Джотто

Джотто ввів в традиційну систему розписів нові сюжети, пов’язані з життям Іоакима і Ганни, батьків Марії – Матері Христа. Більш реально зображений пейзаж у сцені зустрічі Іоакима і Анни біля Золотих воріт: стіна розташована злегка по діагоналі, з воріт групою виходять жінки.

Вся увага сконцентрована на радісних обіймах подружжя, отримали нарешті благу звістку про те, що у них незабаром народиться дитина. Згідно з легендою, літні подружжя Анна і Іоаким, після того, як ангел окремо сповістив кожному, що у них народиться дитина, поспішили назустріч один одному. Ганна в супроводі кількох жінок йде назустріч який повертається з поля чоловікові, і вони зустрічаються перед Золотими воротами Єрусалиму. Глибоко схвильовані, вони палко обіймають один одного.

На картині злиття їх фігур підкреслюється і єдністю високою привратной вежі на задньому плані. Лінію двох злилися профілів як би продовжує, підкреслюючи, спрямована вгору вертикаль правого кута вежі. Як через вузькі бійниці в голих стінах башт можна побачити життя міста, так і по особам головних персонажів сцени неможливо здогадатися про те, що коїться в душах щасливих подружжя. Їх почуття відображаються швидше на обличчях жінок, що стоять під аркою міських воріт, і на виконаному цікавості обличчі хлопчика-пастуха у лівому кутку картини.

Композиційне єдність сцени підкреслюється внутрішньою напруженістю, сугестивної силою поглядів і жестів. Елементи архітектури – широка арка воріт і привратная вежа – розчленовують персонажів на окремі групи, але одночасно і об’єднують їх. Глибину переднього плану передає перекинутий через міської рів кам’яний місток. Правдоподібність простору за воротами досягається об’ємним малюнком тераси на двох стовпах, одночасно підкреслює три жіночі постаті під аркою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...