Зустріч ікони – Костянтин Савицький

Зустріч ікони   Костянтин Савицький

Одна із значних робіт у творчості художника. У 1880-1890 рр. він здійснював численні поїздки по Росії в пошуках сюжетів з життя села, зображував побут і звичаї селян.

На картині зображено момент зустрічі ікони. Наочно показано схиляння перед святинею та інші релігійні почуття. Бідно вдягнені люди, здебільшого селяни, не сміють навіть глянути, як на ікону, вони стають перед нею на коліна і моляться. Кілька людей біжать до чудотворного образу з села, відчувається центростремительное рух до бажаної мети. Достовірність селянського життя і правда переживання – ось що відрізняє створені художником образи.

Окремі відособлені групи викликають жвавий інтерес. Протопоп, який з трудом, спираючись на дячка, вилазить з кибитки, швидше відштовхує, ніж привертає. Його безбарвне обличчя з тьмяними очима не висловлює належного релігійного почуття чи хоча б проблиску думки. Ще один дяк відійшов убік і зайнятий аж ніяк не релігійним, а суто практичним задоволенням – нюхає тютюн.

Викриття представників духовенства нарівні з співчуттям до селян в жебрацькій одежі і смиренних позах зробило картину актуальною і затребуваною, відповідної реалістичним принципам художників-передвижників.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)