Звернення Савла – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Звернення Савла   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Між вереснем 1600 року і листопадом 1601 року Караваджо написав дві картини для капели Черазі церкви Санта-Марія дель Пополо. Це одна з них. Образи Петра і Павла часто супроводжують один одного, оскільки саме ці апостоли вважаються засновниками християнської церкви. Характерна особливість – обидві зображені на полотнах апостол ьских фігури як б не вміщаються в просторі, обмеженому рамою картини.

Святий Павло був спочатку затятим, гонителем християн, але під час своєї подорожі в Дамаск пережив зустріч із самим Христом. Сліпуче світло огонь із сіркою з неба, і пролунав голос, що запитував: “Савле, Савле, чому ти Мене переслідуєш?” Хоча в самій Біблії не вказується, яким чином подорожував Савл, традиція наказувала зображати його впало при вигляді божественного явища зі свого коня. Цей сюжет живописці часто використовували і до Караваджо, але ніколи ще він не показувався настільки реалістично і драматично.

Біля Павла лежить меч, традиційно що зображувалися в вигляді символу – як знаряддя гонінь на християн. Однак тут це звичайна зброя, дуже добре знайоме Караваджо в його повного небезпек життя. Потужний круп коні займає всю верхню частину картини. Це цілком революційний для того часу прийом – на релігійних полотнах сучасників і попередників Караваджо зазвичай домінували біблійні персонажі. Зморщений лоб і рідкісні волосся на голові конюха, намагається утримати кінь, а також потворні, навантажені ноги, входять в набір деталей, що часто використовуються для Караваджо створення образу простолюдина.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Звернення Савла – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.