Звернення Савла – Пітер Брейгель

Звернення Савла   Пітер Брейгель

Картина “Звернення Савла” написана Пітером Брейгелем маслом по дереву в 1567 році. В основі картини “Звернення Савла” широко відомий біблійний сюжет. Савл був єдиним апостолом, покликаним вже після смерті Христа.

Спочатку він був лютим переслідувачем християн і одного разу відправився в Дамаск, щоб там заарештувати кількох з них. Він не охолов ще від запалу, з яким брав участь у вбивстві першомученика Стефана. Хоча сам Савл і не метал камінням, але охороняв одягу метающих в нього каміння і услуживал натовпі катів.

Раптом він почув голос Христа, звернений до нього: “Савле, савле, чого мене гониш?” Далі в “Діяння апостолів” розповідається: “Він в трепет і жах сказав: Господи! що накажеш мені робити? і Господь сказав йому: устань, та йди в город; і сказано буде тобі, що тобі треба робити. Люди, що йшли з ним, стояли з’умівшись, чуючи голос, нікого ж не бачивши.

Савл підвівся з землі, і з відкритими очима нікого не бачив. І за руку його повели й привели до Дамаску. І три дні невидющий він був, і не їв, і не пив”. Після цього Савл повірив в Спасителя і став проповідувати вчення Христа під іменем апостола Павла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Звернення Савла – Пітер Брейгель.