Звільнення св. Петра – Герріт ван Хонхорст

Звільнення св. Петра   Герріт ван Хонхорст

Голландський живописець Герріт ван Хонхорст народився в Утрехті і навчався живопису в А. Бидмарта. У 1610-1619 художник удосконалював свою майстерність і працював у Римі. На його творчість великий вплив зробило мистецтво Караваджо. Після повернення в Утрехт Хонхорст створив ряд композицій з великими полуфигурними або поколінними зображеннями в дусі Караваджо, але його персонажі відрізнялися більшою безпосередністю й оптимізмом.

Майстер любив писати нічні сцени, ефектно використовуючи прийоми штучного освітлення, за що навіть отримав прізвисько “Герардо справи Нігті” – “Герардо Нічний”. У 1622 Хонхорст став членом гільдії живописців в Утрехті. В 1628 році він відвідав Лондон, а в 1635-1652 жив і працював в Гаазі. У ранній період творчості майстер писав переважно картини на релігійні теми, з 1620-х він звернувся до світським сюжетам. У Гаазі їм були написані портрети принців Оранських.

Картина “Звільнення св. Петра” на сюжет чудесного звільнення апостола Петра з темниці відноситься до раннього періоду творчості художника. Інші відомі твори: “Дитинство Христа”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Каяття Марія Магдалина”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Христос перед Кайяфой”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Пастух”. 1620. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Пастушка”. 1620. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Звільнення св. Петра – Герріт ван Хонхорст.